Er İnşaat Çatı ve Cephe Sandviç sistemleri Aydınlatma Panelleri

Aydınlatma panelleri rüzgar ve suya karşı dirençli , ısı geçirmez özelliği bulunmaktadır. Kullanıldığı yapıda %80 ışık sağlamaktadır.

Aydınlatma Panelleri

Aydınlatma panelleri, birçok sebepten ötürü çatı yapımında, onarımında ve yenilenmesinde tercih edilen ürünlerdir. Aydınlatma panellerinin belki de en önemli katkısı, yapı içine belli oranlarda gün ışığı girmesine olanak tanımasıdır. Bu olanağın ise yapıya birden fazla katkısı bulunmaktadır.

Genellikle fabrikalarda, kütüphane, belediye ve benzer özel ve kamusal alanlarda tercih edilen aydınlatma panelleri, gün ışığından olabildiğince yararlanmaya odaklanılması sonucu hayatıma girmiştir. Günün olabildiğince erken saatlerinden günbatımına dek geçen süreçte, yapı içerisine ne kadar çok güneş ışığı girerse, aydınlatma gereksinimi de o denli düşecektir. Bu durum, enerji harcamalarında (yani elektrik faturalarında) hatırı sayılır bir tasarruf yapılmasını sağlayacaktır.

Er İnşaat olarak zevk, beğeni ve tercihinize göre sunduğumuz aydınlatma panellerimizin tümü olağandışı soğukluğa ve sıcaklığa dayanabilmektedir. Bu da, yapının bulunduğu coğrafyadaki don riskiyle beraber yangına da dayanıklılığı ifade etmektedir. Ayrıca dolu yağışlarına karşı da dayanıklılık söz konusudur. Hepsinin yanında, aydınlatma panellerinde ses yalıtımı da oldukça iyi düzeydedir.

Aydınlatma panellerimizin ışık geçirgenliği tercih edilen malzemeye göre değişkenlik gösteriyor olsa da, tümü yeteri düzeyde ışığı içeri almaktadır. Aydınlatma panelinin, çatıya dümdüz cam sermekten önemli bir farkı da bulunmaktadır. Cam, Güneş’ten gelen ve insan sağlığına zararları da bulunan ultraviyole (UV) ışınlarını tümüyle içeri alırken, aydınlatma panellerinde belli oranlarda kırılmalar olur. Böylelikle, tüm gün boyunca aynı meskende bulunanların sağlığına da dikkat edilmiş olur.

Tümüyle müşterimizin talebine göre yan yana veya pencere tipi olarak montajı yapılabilen aydınlatma panellerimiz, isteğe göre farklı kalınlıklarda hazırlanabilir. Sanayi tesislerinde ve kamusal binalarda kullanılabilecek olan aydınlatma panelleri, estetik bir görünüm sunmasıyla da artı bir değere sahiptir. Bir okul, hastane ya da fabrika projesinde aydınlatma profillerine yer verilmesi, hem sağladığı enerji tasarrufundan ötürü, hem de yalıtım konusundaki veriminden ötürü müşterilerin hoşuna gidecektir. Ayrıca, çatı katında oturanlar da, gün boyu en iyi ışığı içeriye alabilmek için aydınlatma profillerini tercih etmelidir.

Size en doğru seçimi yapmanız, en verimli ve sağlam olan çözüm yolunu, en hesaplı şekilde edinmenizi kendisine görev edinen Er İnşaat olarak, yeni projeniz, inşaatınız ve tamiratınızda yanınızda olmaktan mutluluk duyarız.

Aydınlatma Panellerinin Faydaları

  • Isı ve Ses yalıtımı sağlamaktadır.
  • İstenildiğinde sökülebilir.
  • %80’lik bir ışık sağlar.
  • Montajı Kolay ve Ekonomiktir
Call Now Button
ArabicEnglishTurkish
× Whatss App