Er İnşaat Tek Kat Trapez Çatı ve Cephe Sistemleri

Isı ve izolasyona fazla ihtiyaç olmayan yapılarda kullanılan ve ekonomik olarak avantaj sağlayan çatı ve cephe sistemidir..

Trapez Sac

Yapılarda tercih edilebilecek trapez sac çatı sistemleri, en hesaplı çatı sistemlerinden bir tanesidir. İsteğe göre 0.50 mm’den başlayarak 1.25 mm’ye dek kalın tutulabilen galvaniz veya BGS ile sunulan trapez sac çatı sistemleri, ayrıca cephe kaplamalarında da kullanılmaktadır.

Trapez sac çatıda tercih edilen kalınlık, çatının birim (metrekare) başına taşıyabileceği ağırlığı ifade etmektedir. Bir başka ifadeyle kalınlık arttıkça, taşınabilen ağırlıkta artmaktadır. Bu yüzden de kullanım yerine bağlı olarak kaç mm olacağına karar verilmelidir. Trapez sac, çatılar için kullanılabildiği gibi, konut, bahçe ve işyeri gibi meskenler arasında sınırın belirlenmesinde ya da inşaatlarda veya cephe kaplamalarında kullanılabilir. Örneğin, yazlık evlerin sınırlarında değerlendirilmek istenirse, daha hesaplı olan, daha ince ürünün tercih edilmesi makul olacaktır.

Trapez sac çatı sistemleri tek başına su izolasyonu sağlayamaz. Çatı olarak kullanılabilir; ancak yoğun yağışlı dönemlerde içeriye su alma ihtimali bulunmaktadır. Aynı durum, ısı yalıtımı konusunda da geçerlidir. Kışın soğuğu, yazın da sıcağı içeriye alabilir. Diğer yandan estetik görüntüsü veya hesaplı olmasından ötürü tercih edilmesi durumunda, tek kat yerine çift kat olarak değerlendirilebilir ve katlar arasında çeşitli yalıtımcılar (cam yünü gibi) eklenebilir.

Trapez sac çatı sistemlerinin en büyük artısı hesaplı oluşudur. Bununla birlikte montajı da çok kolay olduğu için müşterinin talep ettiği gün içerisinde rahatlıkla tamamlanır. Ayrıca müşterinin talebi ve kullanım yerine göre farklı renklerde temin edilebilir ve estetik bir görünüm kazanılması sağlanır. Özellikle prefabrik yapılarda, baraka ve depo gibi diğer yapılarda ve hatta kedi, köpek, kulübelerinde ve kümeslerde de tercih edilen bu tip çatı sistemlerimiz, paslanmama özellikleri sayesinde yıllar boyu sağlamlığını sürdürmektedir.

Çeşitli renk, kalınlık ve madde tercihleriniz hakkında merak ettikleriniz için bize ulaşabilir ve Er İnşaat farkıyla en ekonomik trapez sac çatı siparişinizi verebilirsiniz. En kısa süre içerisinde kurulumunu sağlayacağımız trapez sac çatınız, alt sisteme olan dayanıklı montajla zorlu hava koşullarında bile içinizin rahat etmesini sağlayacaktır. Çatı ve cephe kaplamanızın trapez sac ile mümkün olup olmadığını ve kullanım alanının doğruluğunu öğrenmek için hemen bizi arayın.

TEK KAT TRAPEZ KULLANIM ALANLARI

  • Sanayi yapılarında
  • Askeri yapılarda
  • Sosyal yapılarda
  • Zirai yapılarda
  • Spor tesislerinde
  • Alışveriş merkezlerinde
  • Şantiye Binalarında
  • Hal binalarında

gibi taşıyıcı sistemi çelik veya prefabrike beton olan yapılarda kullanılmaktadır.

Call Now Button
ArabicEnglishTurkish
× Whatss App